Saturday, July 26, 2008

Zemana AntiLogger v2.0 Alpha


Zemana AntiLogger v2.0'ın gelişim süreci hızla devam ediyor. Yakında ilk beta sürümünü beta kullanıcıları ile paylaşacağız.

* Yepyeni bir arayuz
* Uygulamaları Static olarak tarama
* Çift yönlü Firewall
* Çok daha hızlı çalışması ve az kaynak kullanması
* ZemanaNet Community ile kullanıcıların gelişim sürecine yardımcı olabilmesi
* Geliştirilmiş sezgisel tanımlama yöntemleri
* Ve bir çok yeni özellik

14 comments:

 1. Harika gözüküyor

  ReplyDelete
 2. Firewall, eğer matousec ta iyi bir derece almıyacaksa hiç eklenmemeli.
  Çünkü mevcut firewall'ımız ile çakışma yaratabilir. Ama eskisini uninstall ettirecek kadar iyi olacaksa o ayrı :). Su an icin comodo bir numara ve ayrıca ücretsiz

  ReplyDelete
 3. rootkit modülü yok?
  hazırladığınızı söylemiştiniz.

  ReplyDelete
 4. Matousec FWC'da ilk 3'e diğerleri kadar yanlış ve agresif alarm vermeden girmesi için uğraşıyoruz, ve firewall çıktığında şu an hiç bir firewall'ın durduramadığı yöntemler kullanan similasyon testlerinide yayınlayacağız.

  Ayrıca firewall'in yüklenip yüklenmeyeceği isteğe bağlı olarak kurulum sırasında seçilebilecek ancak AntiLogger v2.0'ın, kullanıcıları eski firewall'larından vazgeçirtecek kadar iddaalı olduğunu söyliyebiliriz.

  Sistem-Savunma modülü, Low-Level Disk Access,Anti-Rootkit vb özellikler eklenerek full hips yerine geçecek şekilde geliştiriliyor. Bu sayede ayriyetten HIPS programları kullanmayada gerek kalmıyacak.

  Yıl sonuna doğruda Zemana Internet Security beta sürümünü çıkartmayı düşünüyoruz. Bunun için imza veri tabanı çok kuvvetli olan bir AntiVirüs şirketi ile anlaşmak için masaya oturduk detaylar'ı yakında post edeceğiz ...

  ReplyDelete
 5. Şuanda Comodo'nun firewall'ını kullanıyorum. Deneyelim bakalım...

  ReplyDelete
 6. Firewall umarım dışa karşıda güçlü olur.

  arp ataklarına vb ataklara savunmanın sağlam olması önemli. zira outpostun bu konuda iyi olduğu leak testlerde derece yapan bazı pogramların ise bu konuda başarısız olduğu dikkat çekiyor.

  ReplyDelete
 7. Teakolik ,CPF gerçekten iyi bir firewall ancak çok fazla yanlış alarm'ı var. Firewall modülümüz çıktığında senden deep review bekliyoruz :)

  ARP\DNS Poisoning ve RPC\DCOM\ICMP atak gibi dışarıdan gelebilecek bir çok tehtide karşi savunması olacak. Tabi bunlar karmaşik network yapılarında sorun çıkartabileceğinden, özelliklerden
  aktif yada pasif edilebilecek.

  ReplyDelete
 8. ya arkadaşlar bu zemanadaki kullanıcı hesaplarımıza nereden nasıl giriyorduk yardımcı olursanız sevinirim

  ReplyDelete
 9. Zemana ;

  Açıkcası Comodo'dan memunum söylediğiniz gibi yanlış alarmı çok fazla var fakat piyasadaki birçok firewall'dan çok daha iyi... Ancak bazen bu yanlış alarmlar nedeniyle beni çileden çıkartıyor. Özelliklede Dizüstümde çalışırken Tochpad'imi durdurması varya :) Mause siz kalıyorum :)
  Siz en kısa sürede bana BETASI NI gönderin ben size Video bile hazırlarım :)

  ReplyDelete
 10. Teakolik , ilgin ve desteğin için çok teşekkürler.

  AntiLogger henüz beta aşamasında değil ve alfa testlerde kullanılan AntiLogger'ın kurulum paketi vs olmadığı için sadece, gerekli araçları önceden yüklemiş olan zemana ekibi test edebilmektedir. Ancak ilk beta çok yakında publik olucak. Umarız sendende iyi not almayı başarır.

  ReplyDelete
 11. Beklemedeyim :) Bana Comodo'yu Uninstall yaptıracaksınız sonunda :)

  NOT: Comodo sistemimde Uninstall bugüne kadar etmediğim tek programdır :)

  ReplyDelete
 12. Antilogger bu sürümünde oldukça iddialı geliyor anlaşılan :)

  Nedense içimde bu ekibin yakın zamanda güvenlik alanında dünyanın sayılı firmaları arasında olacağına dair bir his var. :)

  ReplyDelete
 13. Yeni sürümüne firewall eklenecek olması çok iyi olmuş. Antilogger+firewall yerine tek program hem daha az sistem kaynağı kullanır hemde daha kullanışlı olur.

  ReplyDelete
 14. Öncelikle bizden bir firmanın dunya devi guvenlik yazılımları arasına girmesi takdire değer.v2 için ise beklemedeyiz.Umarım en kısa zamanda çıkar (şu an Mart 2009 ne zaman çıkar sizce?)

  ReplyDelete