Tuesday, January 6, 2009

AntiLogger 1.6.2.890 Windows 7 Destegi

Uzun süre önce AntiLogger, Microsoft Türkiye tarafından Windows 7 Beta ile uyumluluk testleri yapılması için Microsoft test laboratuarlarına gönderildi.

Windows 7 gerek çekirdek yapısında, gerek birçok yeni bileşenleri ile Vista'ya göre; CreateProcess işlemi, native system calls, Session Manager, UAC, PE Loader, EPROCESS, PEB, TEB vb internal system structorlarda çok fazla değişiklik içermesine rağmen tarafımızdan ve Microsoft tarafından yapılan testlerde, büyük fatal bir problem yâda uyumsuzluk ile karşılaşılmadı.

Yukarıda bahsettiğimiz tüm yeniliklere rağmen, AntiLogger'in Windows 7 gibi önceden bilmediği bir işletim sistemine BSOD (mavi ekran) vermeden ve temel fonksyonlarini yerine getirebilecek şekilde kurulabilmesinin nedeni ise, Zemana mühendislerinin geliştirdiği ve AntiLogger'a ilk sürümünden itibaren dâhil edilen ZDHT ™ (Zemana Dynamic HardCodes Technology) teknolojisidir.

AntiLogger bu teknolojisi ile SYSCALLS, EPROCESS gibi birçok hardcode gerektiren değerleri dinamik olarak buluyor ve oluşturuyor. Bu sayede yeni bir servis paket yâda, tamamen yeni bir işletim sisteminde %95 çalışmasını sürdürebiliyor.

Diğer taraftan ZDHT™ teknolojisine sahip olmayan güvenlik yazılım liderlerinin ürettiği Proactive HIPS programlarında ise, bu gibi durumlarda "OS not supported" gibi bir hata veriliyor yâda BSOD hatası verilip kurulumun durduğunu görüyoruz.

Şu ana kadar Windows 7 Beta da çıkan bazı küçük uyumluluk hatalarına örnek olması için Microsoft Türkiye’nin bildirmiş olduğu hatayı sizlerle paylaşıyoruz.
Açıkçası küçük bir hata olmasına rağmen, Microsoft’un profesyonelce ve çok iyi formatta bildirdiği hata raporlama protokolüne imrendik.
Bu arada Windows 7 Beta’nın performans açısından bizi büyülediğini not etmeden geçemeyeceğiz.

Detailed Steps to Reproduce Problem

1. Install App from CD
2. Launch App
3. Click on "Services" tab
4. Click on "Support" sub tab
5: Click "Get Support" on "Support" panel

Actual Results: App crashes when trying to use get support function

Expected Results: IE comes up and goes to vendor support website

Bugün AntiLogger'in yeni bir versiyonunu (1.6.2.890) yayınladık. Bu versiyonda Windows 7 Beta ile ilgili birçok uyumluluk sorunu düzelttik.

Bu durum Windows 7, Beta'dan çıkmadan Windows 7'ye destek veriyoruz anlamına gelmiyor tabi :)

Eğer otomatik güncellemeleriniz açık ise bu güncellemeyi otomatik olarak alacaksınız. Eğer otomatik güncellemeniz kapalıysa web sitemizden indirebilirsiniz.

AntiLogger 1.6.2.890 (Tuesday, January 6, 2009):

Added: Added Windows 7 Beta support
Fixed: Compatibility issues with IE8
Fixed: Fixed several false alerts with opera
Fixed: Fixed a bug that will crash on startup with some configs
Fixed: Fixed DirectX 9.0 issue
Fixed: Fixed security issue in SSL processing
Fixed: Fixed issues with checkdisk
Fixed: Minor GUI fixes.
Improved : Extended Zemana White List
Improved : Addresses inability to delete AntiLogger files in Safe Mode.
Improved : Improved Boot time.5 comments:

 1. ZDHT yalan, bu mümkün olsa zonealarm, symantec bunu uygulardı. Windows 7 uzun zamandan beri torrent olarak internette bir şekilde bu adresleri static olarak eklediniz!

  ReplyDelete
 2. AntiLogger'in bundan 1 sene once yayinlanmis beta surumunu Windows 7 uzerinde deneyebilirsiniz. Ozaman Windows 7 ismi daha belli degildi. Yuksek ihtimalle alpha rc durumunda idi. AntiLogger'in butun surumlerinde verisign tarafindan saglanan TimeStamp (zaman muhuru) var ve tarih ile oynanamaz. Umarim aciklayici olabilmisimdir.

  Signing time: Wednesday, January 23, 2008 5:42:40 PM

  http://download.zemana.com/Products/AntiLogger/AntiLogger_1.0.1.319.exe

  ReplyDelete
 3. http://download.zemana.com/Products/
  AntiLogger/AntiLogger_1.0.1.319.exe

  ReplyDelete
 4. sizinle ilgili gelişmeleri takipteyiz, bu girişimlerinizin devamını ve özellikle Zemana'nın Türkiye dışındaki yankılarını gururla bekliyoruz.

  ReplyDelete
 5. http://www.teakolik.com/zemana-antilogger-162890-surumu-ve-windows-7-destegi/trackback/

  ReplyDelete