Wednesday, January 14, 2009

Intel® Software Partner Program

Bir süre önce Intel® Software Partner programına dahil olduk. Bu süreç içerisinde bizden desteklerini esirgemeyen Intel Türkiye yetkililerine çok teşekkür ediyoruz.

Program dahilinde, ürün geliştirme süreçlerimizde ürünlerimizi Intel® Multi-Core işlemciler için optimize ediyoruz.

Bundan sonra multi-threaded ürünlerimizi de Intel® Multi-Core teknolojisini en iyi performansta kullanabilecek şekilde optimize edeceğiz. Özellikle Firewall ve AntiVirus gibi yüksek işlemci performansı gerektiren uygulamaları en iyi hızda ve en az sistem kaynağı kullanacak şekilde kullanıcılarımıza sunacağız.

Intel® Core™ i7 Exreme işlemcinizi gerektiği gibi kullanamayan bir AntiVirus’e yada Firewall’a emanet etmek istemezsiniz diye düşünüyoruz.

Bu arada Cem Yılmaz'ın "arabanın hakkını ver hakkını" reklam repliğini değiştirip "işlemcinin hakkını ver hakkını" diyoruz :)

Diğer taraftan Multi-Core ve Multi-Processor optimizasyonlarının yanında geleceğin teknolojisi olarak gördüğümüz Intel® vPro™ teknolojisini de ürünlerimizde kullanmayı düşünüyoruz. Ar-Ge ekibimiz bu konuda çalışmalarına başlamıştır. İlerleyen süreçte ürünlerimizde Intel® vPro™ teknolojisini ve yeni Intel chiplerde gelen donanım tabanlı fonksiyonları nasıl kullanacağımızı anlatacağız.

Intel® Multi-Core işlemciler için optimize edilmiş, performansın neredeyse iki katına çıktığı AntiLogger’ın yeni sürümü (1.7.2.935) yüksek ihtimalle yarın indirebiliyor olacak. AntiLogger kullandığı teknoloji sayesinde response zamanı çok hızlı olan bir programdır. Buna rağmen yeni sürümün eski sürümlere oranla çok daha iyi performans gösterdiğini anlayabilmek için AntiLogger’ı zorlayacak koşullar oluşturulup test edilmesi yeterli olacaktır.

Desktop PC testlerimizde aşağıda not edilen işlemcileri kullandık.

Intel® Core™2 Extreme processor
Intel® Centrino® 2 with vPro™ technology

Not: Programlarımız tek çekirdekli Intel® Atom™ yada AMD gibi diğer firmaların ürettiği işlemcileri Windows platformu üzerinde desteklemeye devam edecektir.

Örneğin Atom işlemcili Fujitsu Amilo netbook’ta AntiLogger 2.0 beta kendini hiç hissettirmeden sistemimi koruyor!1 comment: