Friday, February 6, 2009

Kullanıcı dostu Windows 7

Bir süre önce bloğumuzda ürünümüz AntiLogger’ın Microsoft tarafından Windows 7 uyumluluk testlerine tabi tutulduğu duyurmuştuk. Test sürecinde Windows 7’nin, rahat kullanım ve performansa yönelik çok ciddi çalışmalar yaptığını gördük. Tüm uygulamalar kullanıcıyı rahat ettirmeye yönelik yapılmış.

Örnek verecek olursak, AntiLogger 1.1.2.416 versiyonda bazı hatalar çıkmıştı ve bu hataları düzeltmiştik. Buna rağmen Windows 7’de AntiLogger’ın 1.1.2.416 nolu versiyonunu kurmaya çalışılırsa, Windows 7 bu versiyon yerine son versiyonun kurulması için kullanıcıyı resimde görüldüğü gibi uyararak son versiyonun bulunduğu linke yönlendirecek.

Böylece kullanıcı zorlanmadan en son versiyonu kurmuş olacak. Bu ve benzeri birçok kullanıcı dostu uygulamaları bünyesinde barındıran Windows 7’yi şimdiden tebrik ediyoruz.4 comments:

 1. Bunu vistada yapabiliyordu zaten, yeni bir özellik değilki?

  Aslında bu gibi denetimleri program kurulurken yazılımların yapması lazım. mesela yazılımın en son sürümümü gibi.

  ReplyDelete
 2. Merhaba,

  Bahsettigim, XP SP3 ten sonra ve Vista da olan 3. parti driver&application guncelleme kontrolleri degil.

  Buradaki olay Windows 7 beta ekibi tarafindan test edilmis ve hata cikartan surumden bir nevi virus imzasi gibi imza alinip OS'ye eklenmesi ve kurulum sirasinda ureticinin belirttigi surume yonlenmesi.

  Aslinda sizin de dediginiz gibi en iyisi kurulumun internete baglanip en guncel surumu yuklemesi ancak bunun sozlesmede belirtilmesine ve bazi yasal duzenlemelere ihtiyac var ,umuyorum 2.0 surmunden sonra bu sistem eklenir.

  ReplyDelete
 3. 2.0 sürümü yılbaşından önce sunulacak deniliyordu, yine sunbelt ile anlaştığınız ve internet security çıkaracağınızı belirtmiştiniz.

  Bu projeler ertelendi mi?
  firewall, full hips, IS?

  ReplyDelete
 4. Hedeflerimizde biraz sapmalar olmasina ragmen tum projeler devam ediyor. Cok yakinda hizmetinize sunmus olacagiz insallah.

  ReplyDelete