Friday, February 13, 2009

Sanal Dilencilik

Son dönemde internetin gücünü keşfeden bazı uyanıklar gerçek dünyada olduğu gibi internet ortamında da türlü yalanlarla insanlardan para koparmaya çalışmakta. Olmamış olaylar sanki olmuş gibi yazılmakta, ekte vereceğimiz örnekte olduğu gibi maili yazan kişi hiçbir zaman firmanızda çalışmamış biri olarak çalıştığını söylemekte ve bir an olsun sizi düşünmeye sevk etmekte ve arkasından duygu sömürüsü ile de olay taçlandırılmakta.

Böylece acıyarak bu kişiyi hiç tanımadığınız halde, en azından hikayesinin duygu sömürüsü bölümüne istinaden para göndermenizi sağlamaya çalışıyorlar. Kullanıcıların bu tür olaylara dikkat edip prim vermemelerini bundan da öte para hiç vermemelerini öneriyoruz. Aşağıda bahsettiğim konuyla alakalı birkaç gün önce Genel Koordinatörümüz Orhan Akyürek’in dikkatine yazılan e-mali sizlerle paylaşıyoruz.
2 comments:

  1. Peki bu USAFIS Green Card Programıda böyle birşey mi?

    ReplyDelete
  2. Bilgilendirme için teşekkürler.Ben en çok ikide bir sağ alttan çıkan "ayça_22 kamera açtı" reklamına sinir oluyorum.Öyle gıcık oluyorum ki o reklamı bulanı dövmek istiyorum.

    ReplyDelete