Tuesday, December 8, 2009

Teknoloji ortağımız VB100 ödülünü aldı!


Sunbelt Software şirketinin VIPRE(R) Antivirus + Antispyware ürünü, Windows 7 platformunda zararlı yazılımları tespiti için Virüs Bülten (VB100) Ödülünü aldı

WildList listesindeki virüslerin %100’ünü tespit etti. Hatalı tespit yok.

Antivirüs yazılımlarını karşılaştırmalı olarak test eden yüksek itibara sahip Virus Bulletin grubu, ödülleri Aralık 2009 sayısının İnternet yayınında duyurdu.

Testin, Windows 7 platformu üzerinde gerçekleştirildiği bildirildi. Prestijli testte şimdiye kadar ilk defa yer alan Sunbelt Software, hiçbir yanlış pozitif vermeksizin, “vahşi” olarak nitelendirilen bütün virüsleri başarılı bir şekilde tespit etti. Virüsler, kullanıcıların bilgisayarlarında ve bilgisayarları arasında normal günlük işlemlerin sonucunda yayıldıklarında genellikle “vahşi” olarak kategorize edilmektedirler.

Zararlı programların tespitindeki üstün seviye, Sunbelt’ın VIPRE antivirüs teknolojisinin derinliğini ve hassasiyetini onaylamaktadır.

Virus Bulletin birkaç farklı antivirüs ürününün Windows 7 üzerindeki tespit oranını, hatalı tespit (yanlış pozitif) yokluğunu ve tarama hızını test etti. VIPRE, vahşi virüslerde yüzde 100 tespitle başarı gösterdi. Testlere katılan 43 programdan 35’i VB100 ödülüne layık görüldü.

Virus Bulletin’in makalesinde, “Nihayet, uzun zamandan beri beklenen VB100’ün bazı sonuçlarına sahibiz… VIPRE, ilk kez ortaya çıkışında VB100 kazandı. Daha fazlasına da tanık olacağımızı umarız.” deniliyor.

Virus Bulletin, bağımsız bir şekilde, antivirüs ürünlerini karşılaştırmalı olarak test ediyor. Testlerde virüs tespit oranı ve tarama hızına ağırlık veriliyor.

VB100 logosunu gösterebilmek için Virus Bulletin testlerinde antivirüs ürünlerinin, hem talep edildiğinde (on-demand), hem de erişildiğinde (on-access) bütün virüsleri tespit etmesi ve bir takım temiz dosyaları tararken “hatalı tespit” yapmaması gerekmektedir. Antivirüs ürününde, varsayılan durumunda bu kriterleri yerine getirmesi şartı aranıyor.

Bazı diğer benzer testlerden farklı olarak, Virus Bulletin testlerinde, WildList Organizasyonu’nun en güncel WildList’i kullanılmaktadır. Virus Bulletin hakkında daha fazla bilgi http://www.virusbtn.com/ web sitesinden temin edilebilir.

Zemana CEO’su Orhan Akyurek, “VIPRE virüs motorunun VB100’den sertifika alması, bizim Sunbelt virüs motoru ile geliştireceğimiz, Zemana Antivirüs'ünde, kendi virüs motorumuzun yanlış alarmlar vermemesi şartı ile VB100 alması anlamına gelecektir. Sonuç olarak, VIPRE teknolojisi ile Zemana sezgisel teknolojileri birleştiğinde, ortaya eşsiz bir güvenlik programı çıkacağına inanıyoruz” dedi.

VIPRE ve MX-Virtualization(TM) hakkında
VIPRE, bugün piyasaya en gelişmiş teknolojiyi entegre ediyor. Bu teknolojiye; hızlı biçimde potansiyel zararlıların davranışlarını inceleyen ve MX-Virtualization (MX-V) olarak adlandırılan kompakt ve yüksek hızlı sanallaştırılmış Windows ortamı da dâhildir. Kullanıcı tarafından bir etkileşim olmadan, zararlılar, Windows’un birçok çekirdek fonksiyonlarını taklit eden bir ortamda uygulanarak belirli zararlı yazılım imzaları ve davranış özellikleri için analiz edilir. Bu fonksiyonellik, özel imza ve sezgisel sistem akımı oluşturma gereği olmaksızın, VIPRE’a birçok zararlı türlerini tespit etme imkanı sağlamaktadır.

MX-V, klasik imza tespiti ve sezgiler dahil olmak üzere VIPRE tarafından kullanılan diğer tespit yöntemlerinin bir parçasıdır. Sunbelt’ın, fazla hafıza almadan yeni nesil antivirüs sağlama taahhüdüne uygun olarak, performansın, kullanıcının sistemi üzerindeki etkisi sanal olarak fark edilmez bir biçimdedir.1 comment:

  1. Güzel bir gelişme.Sunbelt'i küçük görerek, "Kaspersky, Avira vs. varken teknoloji ortaklığı için başka bir firma bulamadınız mı! " diyenlere duyurulur.

    Zemana Antivirüs'ü de sabırsızlıkla bekliyoruz. İyi çalışmalar.

    ReplyDelete