Tuesday, June 29, 2010

Online Banking / Browser Security Test

Bağımımsız malware araştırma grubu MRG, 30 gün sürecek bir test başlattı ve hergün listesindeki tüm güvenlik programlarını, kendilerinin yazdığı bir spyware ile deniyorlar. Eğer spyware başarılı olursa, paypal şifrelerini, güvenlik duvarını aşarak kendi merkezine yolluyor. (Real-time bakılabilmesi için kendi merkezlerinide public etmişler)

30 gün test etmelerindeki amaçta, güvenlik programlarının kendilerini geliştirip (heuristic,behavioral yada signature tabanlı) kaçıncı günde tepki verip durdurabildiğini görmek. Bu testin içine bizide dahil etmişler ve ilk günden beri en iyi sonucu alan biziz, umarız 30 gün boyuncada böyle devam eder.

AntiLogger'in direk olarak Browser koruması odaklı olmadığı halde bu kadar lider güvenlik üreticisinin önüne geçmesi bize çok büyük motivasyon verdi.

Rapora buradan ulaşabilirsiniz.


2 comments:

  1. Bence teknoloji ortağı olduğunuz Sunbelt Vipre'nin başarısını da gözardı etmemek lazım.
    Bu ayrıca; çıkartacağınız Internet Security programında Vipre'nin antivirüs teknolojisini kullanmakla ne kadar isabetli bir karar vermiş olduğunuzu da gösterir.

    ReplyDelete
  2. Evet Antivirus programlari icinde en yuksek skoru elde eden VIPRE ve bu bizi cok mutlu ediyor. Bu test dogasi nedeni ile 10 tane VB100'e esdeger.

    ReplyDelete