Thursday, December 16, 2010

Zemana AntiLogger x64 support

Kullanıcılarımızdan ve ortaklarımızdan gelen istekler doğrultusunda, ilk 64 bit destekli sürümümüzü yayınladık. Ancak daha önceden bahsetmiş olduğumuz Microsoft PatchGuard mekanizmasından dolayı, 64 bit sürümümüz, 32 bit’e göre çok daha az koruma yapabiliyor. Daha doğrusu Anti-SSL dışındaki diğer koruma modülleri sezgisel olarak çalışmıyor, birnevi black list ile çalışıyorlar.

Tabi bu ilk sürüm, zaman ilerledikçe 64 bit üzerinde koruma makinizmalarını iyileştireceğiz.

İlk 64 bit destekli sürümde en önem verdiğimiz özellik Anti-SSL oldu çünkü artık gerçek dünya malware senaryolarında , keylogger, screen logger gibi teknikler yerine SSL sniffing kullanılıyor çünkü çalmak istenilen veriler https ve diğer (s) uzantılı protokeller ile taşınıyor ve bu yöntem ile bu veriler çok rahat toplanabiliyor.

Bu seneye özellikle banka hesaplarını çalmak üzere kodlanmış Zeus bir diğer adı ile ZBot ve yine en az onun kadar tehlikeli olan Torpig trojanları damgayı vurdular. Tüm bu trojanlar SSL sniffing teknikleri ile şifreleri çalıyorlar ve hiç birinde keylogger teknikleri bulunmuyor çünkü keylogger ile korsanların eline sadece şifreler değil bunun yanında bir çok gereksiz yazışmalar vs de geçiyor ve bunca karmaşık verinin içinde tam olarak istedikleri bilgiye ulaşmak zor oluyor.

Zemana AntiLogger SSL sniffing aktivitelerini imza tabanlı olmadan tespit eder ve assağıdaki mesajı vererek engeller.

zemana-anti-ssl
(Zemana AntiLogger SSL sniffing alert on x64)

x32 sistemlerde olan ring0 korumalari, ring3 hook sistemi ile x64’e uyarlamamizi istiyorsaniz lutfen buradan bize bildiriniz.

NOT: Bu yazıyı yazmak için, daha önce bahsetmiş olduğum Facebook sayfamızın aktif edilmesini bekledik, boylelikle bu haberin daha genis bir okuyucaya hitab edecegine inaniyoruz. Bu gecikmeden dolayı doğal olarak bize kızan kullanıcılarımız oldu, onlardan özür dileriz. Eğer 64 bit sisteminiz icin AntiLogger satın aldıysanız ve 64 bit koruma katmanı sizi tatmin etmiyorsa buradan para iadesi alabilirsiniz.
7 comments:

 1. Açıklama için teşekkürler para iadesi istemiyorum şahsen ileride daha iyi olması temennisi ile başarılar dilerim Erkan Bey

  ReplyDelete
 2. 64 Biti uzun süredir bekleyenlerdenim. Tam anlayamadım ama 64 bitte daha fazla koruma istiyorsak size bir bildirim mi yapmamız gerekiyor?

  ReplyDelete
 3. 64 Biti uzun süredir bekleyenlerdenim. Tam anlayamadım ama 64 bitte daha fazla koruma istiyorsak size bir bildirim mi yapmamız gerekiyor?

  ReplyDelete
 4. @Osmandemi
  Iyi dilekleriniz icin biz tesekkur ederiz, ileride yeni koruma modulleri eklendikce buradan paylasacagim.

  @Bilal
  Kusura bakma, biraz teknik terimler kullandim, ve anlasilmasi guc bir soru olmus, kisaltmak gerekirse sunu sormak istedik: Bypass edilebilen ve guvenirliligi iyi olmayan koruma modullerini x64 surumde eklememizi istermisiniz?

  ReplyDelete
 5. ben win7 64 bit os da zemana antilogger kullanıyordum ama 64 bit değildi, laptopuma format attıktan sonra yine zemana yı kurmak istedim ancak 64 bit te çalışmaz uyarısı aldım. Neden böyle oldu acaba?

  ReplyDelete
 6. Programın en yeni versiyonunu indirip tekrar dener misiniz?

  ReplyDelete
 7. Basically whatever without investing loan utilizing any type of File Manager App. Gamecih Adjustment the video game rate, make the video game slower or faster.

  ReplyDelete