Wednesday, August 24, 2011

Trend Micro Deep Security

Trend Micro bilindiği üzere güvenlik alanında en köklü firmalardan birisi, özellikle bir çok platforma hitap etmesi ve güçlü altyapısı ile tanınan bir firma olan Trend Micro, Türkiye’de de ciddi çalışmalara imza atması ile öne çıkıyor.

Dün, Trend Micro Akdeniz Bölge Müdürü Ercan AYDIN Bey ile akşam yemeğinde Trend Micro’nun güvenlik dünyasına kattığı yenilikçi çözümler ve Zemana & Trend Micro işbirliği hakkında keyifli bir sohbet etme fırsatı bulduk.

Yemekte, Trend Micro’nun dünyada ilk olma özelliği taşıyan TM Deep Security adlı ürünü hakkında Ercan Bey’den aldığımız detaylı bilgi ile zamanında Blogumuzun yazarlarından Erkan ARNAUDOV’un yapmış olduğu bir hatayı düzeltmemiz gerektiğini düşündük. Erkan, geçen sene yayınlamış olduğu blog yazısında Trend Micro Deep Security’den öyle etkilenmiş olacak ki Gülümseme

“Umarim sadece PR’dan ibaret değildir” şeklinde istemeden yanlış bir yorum yapmış. Sebebi de teknojinin ciddi manada low level bileşenler içermesi ve aynı zamanda da çok yenilikçi olması.

Ercan Bey’den aldığımız bilgi ile Sanallaştırma alanında dünyada ilk olma özelliği taşıyan Deep Security teknolojisinin VMWare ile yapılan işbirliği sonucunda geliştirildiğini, hatta ve hatta Türkiye’nin öncü kuruluşları tarafından da kullanıldığını teyit ettik.

Bu vesile ile hatamızı düzeltirken, Trend Micro’nun başarılarının devamını diliyoruz.
5 comments:

 1. Erkan bey nereye gitti?

  ReplyDelete
 2. :) Erkan Bey ile eş yazar olarak devam edeceğiz fakat kısa bir süre sonra karşınıza çıkacağımız projelerimize biraz daha fazla vakit ayıracak kendisi.

  ReplyDelete
 3. projelerden biraz bahsedebilir misiniz?

  ReplyDelete
 4. :) Projeler için sizlerden biraz daha zaman rica edeceğiz. Şu anda iki yeni proje ve geliştirilmiş özellikleri ile AntiLogger 2.0'ı bir an önce sizlere sunmak için çalışıyoruz.

  Şimdilik, yılsonuna kadar AntiLogger 2.0 ve yeni bir proje ile karşınızda olacağız diyebilirim...

  ReplyDelete
 5. safer+ algoritmasıyla ilgili ayrıntılı kaynak linkleri verebilir misiniz lütfen..

  ReplyDelete